Sociálne siete

Máme viac sledovateľov a vyššie zapojenie na sieťach ako hociktorá iná slovenská marketingová agentúra. A to isté robíme pre našich klientov.

Intro
Intro
VanCity.Media

Správa

sociálnych sietí

Zvýšime povedomie o vašej značke a rozšírime vašu zákaznícku základňu. Spojíme vás s vašim publikom, posilníme vašu autoritu a dôveru a rozšírime vaše podnikanie.

Image link
Pre vašu značku
Budovanie značky
Siete sú skvelé na zvyšovanie povedomia o vašej značke. Komunikujte svoje hodnoty, víziu, misiu alebo príbeh, ktorý stál za vašim podnikaním a vytvorte tak intenzívnejšie spojenie so svojou cieľovou skupinou.
Image link
Pre váš biznis
Zvyšovanie dôvery
Ukážte svoje autentické ja. Toho človeka, ktorý stojí za firmou. Siete sú oveľa viac hravé ako iné marketingové kanály a umožnujú vám ukázať pozadie biznisu, váš tím ale aj vaše súkromie. Všetko toto zvyšuje vašu dôveru.
Image link
Pre vaše tržby
Noví klienti
Dostaneme vás pred tisíce nových ľudí z vašej cieľovej skupiny. Každý z nich je váš potencionálny klient. Strategicky z nich premeníme čo najviac na platiacich a lojálnych klientov vašej značky a podnikania.
Success Stories

Let the numbers talk!

We provide support for more than 15K+ Businesses.

Image
VanCity.Media

Zviditeľníme váš biznis

Pomôžeme vám zvýšiť povedomie o vašej značky, získať viac sledovateľov, zlepšiť ich zapojenie a zvýšiť predaje a tržby.

Čo tam mám postovať? Čo mám dať do príbehov? Ako si spravím profil? Pýtate sa tieto otázky? Nepribúdajú vám sledovatelia? Máte málo interakcií? To je neklamný znak, že vaša stratégia na sociálnych sieťach nefunguje.

Pre vaše sociálne siete vytvoríme obsah, ktorý pritiahne vašich ideálnych klientov, získa ich dôveru, vybuduje vašu autoritu a premení vašich sledovateľov na platiacich klientov.

S nami nezískate iba správu sociálnych sietí. Získate komplexný marketingový servis s grafikou, video produkciou, copywritingom, lokálnym SEO a SEO v širšom kontexte digitálneho marketingu.

VanCity.Media

Let the numbers talk!

We provide support for more than 15K+ Businesses.

0K+

Customers Every Year

0+

Available developers

0M+

Projects in 2020

0+

Staff members in Europe
VanCity.Media

Správa sociálnych sietí

Zvýšime povedomie o vašej značke a rozšírime vašu zákaznícku základňu. Spojíme vás s vašim publikom, posilníme vašu autoritu a dôveru a rozšírime vaše podnikanie.

VanCity.Media

Prečo si vybrať nás

Pozrite sa na naše sociálne siete a potom na siete našej konkurencie. Ako môžu úspešne spravovať socky svojich klientov, ak nemajú ani šajnu ako zorganizovať tie vlastné. Práve na sociálnych sieťach je najviac vidno biedu slovenských marketingových agentúr.

Image link
Video
Video je kľúčom k úspechu. My to chápeme a preto je video základný formát pre nás aj našich klientov.
Image link
Obsah
Chápeme, že obsah na siete sa robí pre cieľovú skupinu, nie ako propagácia vlastných služieb. Zábavný, edukačný, motivačný a inšpiratívny obsah. Nie nudné fotky z kancelárie.
Image link
Všetky siete
Každá sieť je dôležitá. Preto sme všade. Od YouTube až po Snapchat. Naša konkurencia má Facebook, maximálne Instagram. A aj tam tápu.

+0

Povedzte svoj príbeh

Vytvoríme vám stratégiu a obsah, ktorý pritiahne vašu cieľovú skupinu. Spojte sa so svojím publikom, posilnite svoju značku a zvýšte predaj. Ste pripravení začať?

Image link

Sme experti na tieto sociálne siete

Combine seamlessly fitting layouts, customize everything.

Koluje jeden vtip, že Facebook je iba pre starých ľudí a východo-európanov. Čísla však hovoria opak. Poďme ho oživiť novým obsahom a stratégiou, ktorá z vás spraví autoritu vo svojom obore.

Facebook je jedna z najstarších a s dvoma miliardami aj jedna z najväčších sociálnych sietí na svete. Čísla hovoria jasne v prospech Facebooku. Pre mňa osobne je to však tažkopádne monštrum plné botov a trollov, ktoré nedokázalo zabrániť šireniu dezinformácii a nenávisti na internete. 

66 % používateľov Facebooku hovoria, že sledujú značky na tejto sieti. 74 % užívateľov si kontroluje účty každý deň. 60 % ľudí používa Facebook na objavovanie nových produktov. Facebook stránky a Facebook skupiny by teda mali byť pevnou súčasťou vášho marketingu.

Tento všeobecne zanedbávaný profil je extrémne dôležitý hlavne pri lokálnom SEO ale aj štandardnom Google Search. Recenzie, ktoré by ste na ňom mali zbierať takisto zvyšujú dôveru vášho biznisu.

Optimalizujte si svoj GBP a venujte sa mu ako iným sociálnym sieťam.

Vedeli ste, že X (bývalý Twitter) za posledný rok na Slovensku neuveriteľne narástol? Škoda, že ste tam doteraz neboli. Nič nie je stratené. A hlavne už máte tonu obsahu pre iné siete. Postnúť ho na X je fakt maličkosť.

Twitter začal ako sociálna sieť podporujúca výlučne textový obsah. Mohli ste publikovať takzvané tweety v maximálnej dĺžke 160 znakov. Dnes je X plnohodnotná platforma kde môžete uverejňovať threads (vlákna), obrázky ale aj videá. X má viac ako 330 miliónov používateľov a používajú ho všetky vekové kategórie od 18 do 64 rokov.

V nedávnej minulosti 77 % užívateľov X potvrdilo, že začali vnímať pozitívne značky, ktoré na ich tweet odpovedali.na ich Tweet sa odpovedalo. 53 % užívateľov X si zas kúpili produkt, ktorý prvýkrát videli práve na X. Tak ako na iných sieťach, aj tu tvorte obsah pre svoju cieľovú skupinu. Budujte a interagujte so svojou cieľovou skupinou.

Elon Musk, ktorý Twitter nedávno kúpil a premenoval na X chce z X spraviť platformu na všetko. Po jeho kúpe však X obsadili boti, trolovia, Ruská a totalitná propaganda, ktorá doslova dusí racionálne debaty. Je teda otázne aká bude budúcnosť X.

 
 
 
 

Kráľ sociálnych sietí. Druhá najpopulárnejšia web stránka hneď po Google. A najpopulárnejšia sieť medzi mladými.

Na Slovensku firmy nepochopiteľne mrhajú YouTube potenciálom. Video je pri tom alfa/omega marketingu. Začnime s vašim YouTube kanálom ešte dnes.

YouTube je druhá najpopulárnejšia web stránka na svete. Vzhľadom na obľúbenosť videa to nie je vôbec prekvapením. Pre mladú generáciu YouTube v podstate prebral rolu televízie. Video je najobľúbenejší formát u každej generácie. Video by malo byť základ vašej obsahovej stratégie. A YouTube je tá platforma kde by to video malo byť.

Tak ako na ostatných sieťach, aj tu je dôležitá pravidelná tvorba obsahu. YouTube je skvelý na edukatívny obsah. V dlhých videách nie je problém vysvetliť a ukázať hocičo. Krátke YouTube shorts zas môžu slúžiť ako upútavky na hlavný obsah. Aj tu majú užívatelia možnosť komentovať a inak interagovať s obsahom. Budovanie komunity je preto dôležité aj tu.

YouTube je vlastnený, a preto aj vzájomne prepletený s Google. YouTube výsledky sa objavujú na Google výsledkoch vyhľadávania a YouTube má takisto svoju obdobu SEO. Ak to tak ešte nie je, YouTube by malo dominovať vo vašom marketingu na sociálnych sieťach.

Štatistiky ukazujú, že viac ako 90 % online nakupujúcich objavilo určitú značku práve na YouTube.

Hlavná úloha LinkedInu je spájať profesionálov vo svojich odboroch. Aj napriek tomu ho môžete využívať ako štandardnú sociálnu sieť. LinkedIn vám môže skvele poslúžiť na budovanie povedomia o vašej značke a podnikaní a generovaní potenciálnych klientov. LinkedIn je profesionálna sociálna sieť, ktorá slúži na nadväzovanie pracovných kontaktov a hľadanie príležitostí. Používatelia si tu vytvárajú profesijný profil, ktorý obsahuje informácie o ich pracovných skúsenostiach, vzdelaní, zručnostiach a záujmoch. LinkedIn profil je ako online životopis. Má viac ako 500 miliónov používateľov na celom svete a je najpopulárnejšou profesionálnou sociálnou sieťou. Poskytuje cenné možnosti networkingu a rozvoja kariéry.  LinkedIn je to tiež skvelé miesto na vyjadrenie vašej firemnej kultúry a budovanie vašej osobnej značky súbežne s vašou obchodnou značkou. LinkedIn môžete využívať na prilákanie talentov, networking ale aj publikovanie obsahu a budovanie komunity ako na iných sieťach.

Na Slovenku veľmi málo využívaný Pinterest je skrytý poklad. Ak ho nevyužíva vaša konkurencia, o to ľahšie to na ňom budete mať vy.

Pinterest je vizuálna sociálna sieť zameraná na zdieľanie a objavovanie nových nápadov. Umožňuje používateľom vytvárať nástenky a pridávať na ne obrázky či videá rôznych tém alebo produktov, ktoré ich zaujímajú. Pre marketing je Pinterest dôležitý z niekoľkých dôvodov:

Pinterest umožňuje značkám budovať povedomie a posilňovať svoju vizuálnu identitu. Firmy môžu vytvoriť firemné nástenky so svojimi produktmi, službami či inšpiratívnymi obrázkami, ktoré odrážajú ich značku. Vďaka silnému vizuálnemu zameraniu Pinterestu je to skvelý spôsob, ako zvýšiť dosah značky.

Pinterest ponúka možnosti na objavovanie nových produktov. Používatelia často hľadajú na Pintereste inšpiráciu a nápady na produkty pri projektoch ako zariaďovanie domácnosti, svadba, cestovanie a pod. Pre firmy tak predstavuje ideálnu platformu na predvedenie svojich produktov v kontexte a napojenie sa na zákazníkov v kľúčových momentoch zákazníckej cesty.

Pinterest umožňuje cielený marketing. Firmy môžu svoje piny cielene zameriavať na relevantné publikum podľa záujmov, demografie či behaviorálnych údajov. Vďaka tomu je reklama na Pintereste veľmi efektívna.

Vďaka kombinácii silného vizuálneho zamerania, možností objavovania a cielenia má Pinterest veľký potenciál pre budovanie povedomia o značke, zvyšovanie predaja a posilňovanie vzťahov so zákazníkmi. Je dôležitým kanálom v marketingovej stratégii značky.

Ak je YouTube je kráľ, Instagram je princ. A aj tu panuje všeobecné nepochopenie čo s ním robiť.

Poďme premeniť váš Instagram z nudného a mŕtveho kanála na platformu kde budú ľudia očakávať váš ďalší post. Rozšírime vaše publikum, zväčšíme, zvýšime povedomie o vašej značke a vybudujeme dôveru vo vaše podnikanie.

Instagram je pre marketérov sieť sietí. Moderná, inovatívna a zábavná. Instagram je oblúbený naprieče generáciami a segentami. Firmy, ktoré dnes nebudujú Instagram totálne mrhajú marketingovým potenciálom. 

Instagram prišiel na scénu dlho po LinkedIne a Twitteri. Tieto platformy však rýchlo prekonal a v roku 2018 dosiahol jednu miliardu aktívnych používateľov. Je obľúbený pre svoje rozmanité obsahové formáty ako Reels, stories alebo karusely.

90 % užívateľov Instagramu sleduje aspoň jednu firmu a interaguje so značkami, ktoré majú radi. 89 % marketérov zas prezradilo, že Instagram je veľmi efektívny pri influencer marketingu. Publikovanie obsahu a budovanie komunity vedie k zvyšovaniu povedomia vašej značky, budovaniu vašej autority a dôvery a v nakoniec aj k vyšším tržbám.

Na slovensku v podstate neznáma sieť. To však neznamená, že tu nemá svoje publikum. A čo môže byť pre biznis lepšie ako prostredie bez konkurencie. Založte si Snapchat ešte dnes, začnite tvoriť obsah a budovať svoju značku.

Snapchat nie je na Slovensku až tak populárny. Svetovo má však viac ako 230 miliónov užívateľov. Čo je vo svete, raz príde aj na Slovensko. Nemusíte mať Snapchat ako prioritu, rozhodne ho však neignorujte.

Tvorte obsah, prilákajte nových sledovateľov a vytvárajte aktívnu komunitu. Vďaka funkcii Snap Maps, geo filtrom a partnerstvom s Gannett môže byť Snapchat skvelý pre prilákanie lokálneho publika.

Nie, TikTok nie je iba pre mladých. A keby aj bol. Aj z nich vyrastú spotrebitelia. Len pre vás už bude potom neskoro. Poďme zobrať váš TikTok útokom kým to nerobí vaša konkurencia.

TikTok je najrýchlejšie rastúca sociálna sieť. Iba za päť rokov, dosiahla jednu miliardu aktívnych mesačných užívateľov. TikTok spočiatku oslovoval hlavne mladú populáciu a preto ostával dlhšie nepovšimnutý. Jeho užívateľská základňa sa však masívne rozšírila a aj firmy pochopili, že z mladých ľudí časom vyrastú spotrebitelia. 

Tak ako aj Instagram, hlavnou motiváciou TikTok užívateľov je zábava. Aj keď ste seriózna firma, nebojte sa publikovať zábavný obsah. Sledujte trendy a zúčastňujte sa výziev. Zabávajte a vzdelávajte svojich sledovateľov a budujte komunitu nadšencov pre svoju značku.

VanCity.Media

627/mesiac

Správa sociálnych sietí

Tvorba stratégie
Tvorba obsahovej stratégie
Optimalizácia profilu
Tvorba obsahu
Stratégia zapojenia
Image link

Všeobecný cenník

Cena za správu sociálnych sietí sa líši od konkrétnej siete, množstva vykonanej práce a iných faktorov. Minimálna sadzba je však na úrovni 627 EUR mesačne.

Konkrétna sociála sieť
Množstvo obsahu
Obsahový formát
Redistribúcia obsahu
VanCity.Media

Ako postupujeme pri tvorbe stratégie a správe sociálnych sietí

01 Brief
Vyplníte nám brief sociálnych sietí, kde sa dozvieme základné informácie o vašej firme, cieľoch a vízii pre vaše siete.
02 Konzultácia
Navrhneme vám jasnú stratégiu, ktorá zodpovedá vášmu trhu, cieľovému publiku a špecifickej platforme.
03 Kto ste
Povedzte nám všetko o svojej firme, podnikaní a značke. V akom segmente podnikáte? Kto je váš klient? Aké sú vaše hodnoty? Poznáte svoju konkurenciu?
04 Ciele
Čo presne chcete dosiahnuť? Nastavíme metriky, ktoré sú dôležité pre dosiahnutie daných cieľov. Dáme vašej stratégii jasný zmysel.
05 Cieľovka
Kto sú vaši ideálni klienti? Aké majú ciele a problémy? Aké hodnoty vyznávajú? Kvalitný výskum cieľovky musí predchádzať každú marketingovú kampaň.
06 Trh a konkurencia
Ako funguje na sieťach vaša konkurencia? Inšpirujeme sa tým najlepším, vyhneme sa ich chybám a zároveň vám vytvoríme unikátnu identitu.
07 Audit
Kde sa momentálne nachádzate? Prejdeme si váš profil, obsahovú stratégiu a tvorbu obsahu. Ukážeme vám čo nefunguje a hlavne prečo to nefunguje.
08 Optimalizácia profilu
Optimalizujeme váš profil tak, aby vzbudzoval dôveru, profesionalitu a menil návštevníkov na sledovateľov.
09 Obsahová stratégia
Vytvoríme dlhodobú stratégiu, aby ste mali dostatok kvalitného obsahu na každý deň.
10 Tvorba obsahu
Sme experti na najznámejšie a najpopulárnejšie sociálne siete. Z každej vám prinesieme silné výsledky. Grafika, video a kvalitný, hodnotný a originálny obsah je náš sľub pre vás.
11 Budovanie komunity
Sociálne siete nie sú len o obsahu. Sociálne siete sú reálni ľudia. Vytvoríme silnú a lojálnu komunitu okolo vašej značky a premeníme neznámych ľudí na fanúšikov vášho podnikania.
12 Analytika
Pozrieme sa na to čo funguje a čo nie. Čoho sa držať a čo kompletne opustiť. Vyhodnotíme vaše kampane a vylepšíme stratégiu a obsah.
VanCity.Media

Aké výsledky správy sociálnych sietí môžete očakávať?

Medzi výhody marketingu na sociálnych sieťach patrí cielený marketing, priamy kontakt so zákazníkmi, budovanie komunity, zdieľanie obsahu, viralita, zvyšovanie povedomia, zákaznícka podpora, zber spätnej väzby, sledovanie analytiky, možnosti reklamy, získavanie leadov, podpora webu, branding, autentická komunikácia, posilňovanie dôveryhodnosti, nízke náklady a vysoká ROI.

Budovanie povedomia o značke

Prostredníctvom pravidelnej komunikácie môže značka denne oslovovať veľký počet ľudí cieleným obsahom. Či už ide o príspevky na profiloch značky alebo sponzorované reklamy, sociálne siete zaisťujú značke pravidelný kontakt so stálymi aj novými zákazníkmi a pripomínajú im jej existenciu. Zároveň značka propagáciou buduje na sociálnych sieťach svoju vizuálnu identitu, hodnoty, osobnosť. Vytvára tzv. "social equity" - hodnotu, ktorú má na základe vnímania verejnosti. Pravidelná komunikácia na sociálnych sieťach tak výrazne pomáha zvyšovať povedomie ľudí o značke, jej produktoch a službách. Sociálne siete sú pre branding značky kľúčové.

Dvojstranná komunikácia

Sociálne siete umožňujú vášmu publiku a klientom aktívne vstupovať do fungovania vašej firmy. Štandardná marketingová komunikácia bola vždy jednostranná. Billboardy a reklamy mierili vždy na klienta. Firmy mohli maximálne merať ich efektivitu. Sociálne siete však dávajú šancu klientom komunikovať s firmami v reálnom čase. Instagram stories, interaktívne nálepky, lajky alebo komentáre. Toto všetko dáva firme cenné poznatky a klientskom správaní, umožňuje ľuďom participovať na chode firmy a vytvára silnejšie a autentickejšie vzťahy.  Firmy sa vďaka sociálnym sieťam dostali oveľa bližšie ku svojim klientom ako kedykoľvek predtým. Sociálne siete však dávajú možnosť aj firmám pôsobiť autentickejšie a ľudský a prirodzene sa spájať so svojou cieľovou. Do popredia sa dostávajú autentické príbehy, lokality, pocity a zážitky. 

Humanizovanie firmy

Sociálne siete umožňujú oveľa prirodzenejšiu a neformálnejšiu komunikáciu so zákazníkmi než tradičné reklamné kanály. Firmy tu môžu demonštrovať svoju osobnosť, hodnoty a firemnú kultúru. Môžu komunikovať autenticky, humorom a príbehmi, ktoré followerov zaujmú. Prostredníctvom kvalitného contentu tak budujú svoju reputáciu a vnímanie značky u verejnosti. Rovnako dôležitá je rýchla a profesionálna komunikácia so zákazníkmi - promptné reakcie na ich komentáre, otázky a riešenie problémov. Tým firma pôsobí prístupnejšie a ľudskejšie. Zapájanie followerov do ankiet, súťaží a diskusií tiež pomáha vytvárať si s nimi bližší vzťah. Vďaka týmto prvkom dokáže firma na sociálnych sieťach komunikovať prirodzenejšie, z ľudskejšej perspektívy a odlíšiť sa tak od konkurencie. Humanizácia značky cez sociálne siete je silným trendom v modernom marketingu.

Budovanie dôvery

Marketing na sociálnych sieťach je dôležitý pre budovanie dôveryhodnosti značky z viacerých dôvodov. Pravidelnou komunikáciou so zákazníkmi na sociálnych sieťach môže značka demonštrovať otvorenosť, transparentnosť a ochotu komunikovať. Značky, ktoré aktívne reagujú na otázky, komentáre či sťažnosti followerov a vedú konštruktívny dialóg, pôsobia prístupnejšie a ľudskejšie. Tým si budujú dôveryhodnosť.  Sociálne siete tiež firme umožňujú byť bližšie pri zákazníkoch, počúvať ich názory, potreby a očakávania. Ak značka systematicky monitoruje spätnú väzbu na sociálnych sieťach a je otvorená prijímať podnety na zlepšenie, stáva sa dôveryhodnejšou. Rovnako aj propagácia firemnej kultúry, hodnôt a angažovania sa v spoločensky prospešných aktivitách cez sociálne siete môže mať pozitívny vplyv na vnímanie značky verejnosťou. Dôveryhodnosť teda súvisí s otvorenou a autentickou komunikáciou na sociálnych sieťach, ktorá pomáha budovať pozitívny vzťah so zákazníkmi.

Priamy prístup k zákazníkom

Sociálne siete poskytujú firmám jedinečný priamy prístup k zákazníkom a možnosť budovať s nimi vzťah. Firmy môžu komunikovať so svojou cieľovou skupinou naprieč rôznymi platformami prostredníctvom profilov a stránok na sociálnych sieťach. Tento priamy kanál umožňuje: Pravidelne informovať followerov o novinkách, produktoch, zľavách, akciách a angažovať ich obsahom, ktorý je pre nich hodnotný a zaujímavý. Budovať komunitu fanúšikov značky, ktorí sa s ňou stotožňujú a radi ju odporúčajú ďalej.  Poskytovať zákaznícku podporu a promptne reagovať na otázky, sťažnosti či problémy zákazníkov. Získavať cennú spätnú väzbu a názory priamo od zákazníkov napríklad formou prieskumov či diskusií. Viesť neformálnu konverzáciu so zákazníkmi a vytvárať si s nimi bližší, priateľský vzťah.

Pozitívny vplyv v širšom kontexte digitálneho marketingu

Sociálne siete sú dôležitou súčasťou digitálneho marketingu firmy a pomáhajú napĺňať jeho ciele v širšom kontexte. Konkrétne: Sociálne siete podporujú branding a pomáhajú budovať povedomie o značke jej pravidelnou propagáciou. Zároveň posilňujú jej identitu konzistentným vizuálnym štýlom a typom obsahu. Pomáhajú zvyšovať návštevnosť webstránky a konverzie tým, že na ňu prinášajú ďalší zásah a traffic. Firmy často propagujú obsah, ktorý smeruje na web. Sociálne siete generujú leady a predajné príležitosti. Užívatelia tu zanechávajú kontakty, prihlasujú sa k odberom či nákupom. Umožňujú cielenú reklamu, ktorá efektívne oslovuje želané publikum naprieč kanálmi. Reklama na sociálnych sieťach tak dopĺňa ďalšie formy online reklamy. Sú zdrojom dát o zákazníkoch - či už demografických alebo behavorálnych, ktoré firma môže využiť na vylepšenie marketingu. Pomáhajú zlepšovať zákaznícku skúsenosť napríklad promptnou podporou na sociálnych sieťach. Sociálne siete sú preto kľúčovým kanálom v rámci digitálneho marketingu a integrované stratégie, ktorá má za cieľ maximalizovať jeho efektivitu.

Zvýšená návratnosť investícií

Marketing na sociálnych sieťach môže priniesť firme výrazne vyššiu návratnosť investícií v porovnaní s tradičnými formami reklamy. Je to z niekoľkých dôvodov: Po prvé, sociálne siete umožňujú veľmi cielený marketing smerom k relevantnej cieľovej skupine. Firma neplatí za zbytočný zásah ľudí, ktorí ju nezaujímajú. Reklama je tak omnoho efektívnejšia. Po druhé, reklama na sociálnych sieťach je spravidla lacnejšia ako tradičná reklama v médiách ako TV, rádio či print. Firmy tu dosahujú vyšší zásah za menšie náklady. Po tretie, sociálne siete umožňujú ľahko merať návratnosť investícií. Firmy môžu sledovať metriky ako zásah, engagement či počet konverzií a optimalizovať svoju reklamu. Po štvrté, obsah na sociálnych sieťach je ľahko zdieľateľný a môže sa šíriť organicky bez poplatkov. Vírusový obsah tak  znásobuje dosah kampane. Vďaka týmto faktorom môže byť návratnosť investícií do marketingu na sociálnych sieťach až niekoľkonásobne vyššia v porovnaní s tradičnými médiami. Preto sú sociálne siete pre firmy také atraktívne.

Zacielenie na špecifické publikum

Marketing na sociálnych sieťach umožňuje firmám efektívne zasiahnuť ich cieľovú skupinu, čo je kľúčové pre úspešný marketing. Sociálne siete majú obrovskú užívateľskú základňu po celom svete, pričom ponúkajú možnosti veľmi presného cielenia reklamy. Firma tak môže svoju reklamu alebo organické príspevky na profile zacieliť na užívateľov sociálnych sietí presne podľa demografických údajov, záujmov, behaviorálnych čŕt či iných atribútov, ktoré definujú jej cieľovú skupinu. Vďaka tomu má oveľa vyššiu šancu týchto ťažko zasiahnuteľných zákazníkov oslovenia, než tradičnými reklamnými kanálmi. Sociálne siete tak firme garantujú prístup k miliónom užívateľov a možnosť prezentovať im svoje produkty či služby. Ich obrovský zásah je ideálny pre budovanie povedomia o značke naprieč rôznymi cieľovými skupinami.

Generovanie klientov

Sociálne siete poskytujú firmám unikátnu príležitosť osloviť potenciálnych nových zákazníkov a generovať z nich skutočných zákazníkov. Prostredníctvom profilov na sociálnych sieťach môže firma propagovať svoje produkty a služby širokému publiku ľudí. Cielenou reklamou oslovuje tie segmenty, ktoré identifikovala ako svoje cieľové skupiny s najväčším potenciálom. Zaujímavým a hodnotným obsahom na profiloch sa snaží týchto potenciálnych zákazníkov získať pre svoju značku a vybudovať si s nimi vzťah. Akonáhle takto získa ich pozornosť, môže ich smerovať na svoju webovú stránku, e-shop alebo kontaktný formulár a v konečnom dôsledku konvertovať na platiacich zákazníkov. Sociálne siete sú ideálnym miestom na podchytenie záujmu potenciálnych zákazníkov a ich postupného vedenia až k nákupu. Sú kľúčovým kanálom pre získavanie a konverziu nových zákazníkov.

Prilákajte cieľové publikum

Marketing na sociálnych sieťach je pre firmy dôležitý, pretože im umožňuje efektívne oslovovať relevantné cieľové publikum. Sociálne siete poskytujú rozsiahle možnosti cielenia reklamy na základe demografických údajov, záujmov, správania či iných atribútov užívateľov. Firma tak môže propagovať svoje príspevky alebo reklamy presne smerom k tým užívateľom, ktorí spadajú do jej cieľovej skupiny, či už ide o vek, pohlavie, bydlisko, koníčky alebo iné aspekty.  Okrem cielenej reklamy firmy na sociálnych sieťach vytvárajú aj obsah špecificky zameraný na svoje cieľové publikum. Analyzujú záujmy a preferencie svojich followerov a prispôsobujú im témy a obsah príspevkov. Vďaka tomu ich obsah rezonuje s cieľovou skupinou, čo vedie k vyššiemu zásahu a engagementu. Sociálne siete tak firme umožňujú oveľa presnejšie zasiahnuť želané publikum a budovať vzťahy v rámci danej komunity. Je to cielený a efektívny spôsob marketingu.
VanCity.Media

Kontaktujte nás

Vytvoríme vám stály prúd klientov