

VanCity.Media
Grafick
Tvorba web
stránok, ktoré


webové stránky
Ponúkame kompletné služby
tvorby web stránok


Web Dizajn
Moderný, profesionálnya reprezentatívny vzhľad


Vývoj Webstránky
Použivame WordPress, Elementor, HTML a CSS


Údržba Web Stránok
Postaráme sa o to, aby bol váš web
zdravý a fungoval dobre


Web Hosting
Naše webové stránky hostujeme
na SiteGround. Môžme aj vaše

Prečo pracovať s nami
Tvorba web stránok, ktoré premenia vašich návštevníkov na klientov
Váš web je váš internetový obchod, najdôležitejší online majetok a prvá vec, na ktorú sa ľudia pozerajú. Vaša webová stránka predstavuje vašu značku a podnikanie. Ľudia budú posudzovať kvalitu a dôveryhodnosť vašej firmy na základe vašej web stránky.
Dobre navrhnutá webová stránka pritiahne ľudí ku vašej firme, vytvorí v nich pozitívny pocit a skúsenosť a premení ich na klientov. Zle navrhnutá webstránka vám spôsobí zlú povesť, neprofesionálny imidž a stratu klientov.
Neodporučí firmu so zle navrhnutým webom.
Posudzuje dôveryhodnosť firmy na základe jej web stránky.
naše služby
Ako vám vieme pomôcť

Web Dizajn
Postaráme sa o vizuálny a funkčný dizajn vašej webovej stránky. Váš web musí byť vizuálne príťažlivý a funkčný.

Vývoj Webu
Premeníme dizajn na web stránku. Nastavíme všetko tak aby fungovala a plnila svoj ciel.

Údržba Webu
Postaráme sa o to, aby bol váš web bezpečný a vždy dostupný. Je to predsa váš obchod..

Web Hosting
Navrhneme vám najlepšiu možnosť hostingu na základe vašich cieľov. Nastavíme a postaráme sa o hosting.

Web Doména
Vieme zriadiť doménu u akéhokoľvek poskytovateľa, ale odporúčame aby ste si doménu kúpili priamo vy na Google Doménach.

Metriky a Dáta
Budeme pozorovať a merať výkonnosť vašej web stránky tak aby sme vedeli tú výkonnosť zvýšiť.
Previous Projects
Our Case Studies

RECENZIE
Čo hovoria naši klienti
Som štastná s výsledkom môjho web projektu. Web stránka vyzerá super. Komunikácia s Filipom bola veľmi jednoduchá. Dostala som veľa dobrých profesionálnych odporúčaní. Filipa môžem len odporučiť...
analysis
Get Free SEO Analysis?
Ne summo dictas pertinacia nam. Illum cetero vocent ei vim, case regione signiferumque vim te.

Ozvite sa nám
Kontaktujte nás
S pomocou SEO vám pomôžeme vygenerovať návštevníkov webu a s našimi super WEB STRÁNKAMI ich premeníme na vašich platiacich klientov.
Napíšte nám
Poďme vytvoriť vašu web stránku
Tvorba web stránok
Vaša web stránka je jedným z najdôležitejších online marketingových nástrojov. Je to výhľad do vašej firmy, ktorý pomáha zvyšovať vašu dôveru a profesionalitu. Vaša web stránka musí vyvolať príjemný pocit a poskytnúť skvelý a zapamätateľný zážitok. Dobrá web stránka by mala pritiahnuť viac návštevníkov a premeniť ich na platiacich klientov.
V tomto príspevku vám poviem všetko o kvalitnej a funkčnej webovej stránke.
Čo je web stránka?
Webová stránka je webová aplikácia, ktorá umožňuje ľudom používať a získavať informácie na internete. Štandardná firemná web stránka je niečo ako katalóg firemných produktov a služieb, ale zároveň môže slúžiť ako obchod kde si môžete tieto služby a produkty priamo zakúpiť a zaplatiť.
Kvalitná web stránka je nutnosť každého moderného biznisu, ktorý chce rásť.
Filip Blaho
Aký je rozdiel medzi webovou lokalitou a webovou stránkou?
Webová lokalita sa zvyčajne skladá z niekoľkých webových stránok, ktoré sú navzájom prepojené a používateľ k nim môže pristupovať prostredníctvom webového prehliadača.
Čo obsahuje webová stránka?
Zvyčajne sú to informácie v textovej podobe. Web stránka však môže obsahovať aj iné zdroje, ako sú obrázky, videá, dokumenty, alebo interaktívne elementy, s ktorými môžete pracovať.
Kde sú zverejnené webové stránky?
Webové stránky sú uložené na web serveroch. Webový server je počítač, ktorý ukladá súbory webovej stránky a sprístupňuje ich používateľom na internete. Keď používateľ zadá adresu webovej stránky, jeho počítač si vyžiada súbory webovej lokality z webového servera. Webový server potom odošle súbory webovej stránky do počítača používateľa, ktorý zobrazí webovú stránku na obrazovke používateľa.
Web servre
Väčšina webových stránok je hosťovaná na zdieľaných webových serveroch, čo znamená, že súbory webových stránok sú uložené na serveri, ktorý je zdieľaný s inými webovými stránkami. Toto je často cenovo najefektívnejšia možnosť pre malé webové stránky a malé firmy. Veľké webové stránky môžu vyžadovať vlastný vyhradený webový server, ktorý môže byť drahší.
Aká má byť dobrá web stránka?
Poviem vám to veľmi jasne. Web stránka je nástroj. A od nástroja očakávame jediné. Aby čo najlepšie splnil cieľ, pre ktorý bol vytvorený. Dobrá web stránka je taká, ktorá spĺňa ciele, ktoré jej dáte.
Môj článok vám povie aké elementy musí mať dobrá web stránka tak aby splnila cieľ, pre ktorý ste ju vytvorili. Tie najdôležitejšie sú
- Funkčný a estetický dizajn
- Silný súzvuk s vašou značkou
- Technické vlastnosti ako rýchlosť, alebo bezpečnosť
- Optimalizácia pre Google a iné vyhľadávač
Prečo potrebujete kvalitnú webovú stránku?
- Pozitívny prvý dojem z vašej webovej stránky vytvára pozitívny dojem o vašej firme. Ľuďom trvá len 0,05 sekundy na vytvorenie dojmu z webovej stránky. Ľudia si tento pozitívny dojem zapamätajú a budú si ho asociovať s vašou značkou.
- Web stránka je váš verejne prístupný obchod, office a zákaznícky servis. Reprezentuje váš vzťah s vašim ideálnym klientom a je to prvé miesto kam sa váš klient pozrie.
- Webová stránka je ústredný bod vášho digitálneho marketingu. Slúži vám na zvýšenie viditeľnosti vašej značky, prezentáciu vášho podnikania, zbieranie emailov vášho publika a komunikáciu so zákazníkom.
- Vaša web stránka zvyšuje profesionalitu a dôveru vo vaše podnikanie. 75% spotrebiteľov prisúdi hodnotu vašej firme a značke aj na základe vašej web stránky. Ľudia nakupujú iba od profesionálov, ktorým dôverujú.
- Web stránka prezentuje vašu značku a pomáha vám spojiť sa s vašimi klientami.
- Web stránka vám pomôže získať cenné informácie o vašich ideálnych klientoch.
- Dobrá webová stránka vám pomôže generovať potenciálnych zákazníkov a premieňať ich na platiacich klientov.
Štatistiky
Web stránka je výhľad do vášho obchodu a niekedy aj jediná vec, čo ľudia vidia. Návštevníci podľa vašej web stránky súdia vašu značku a firmu. Prečítajte si tieto štatistiky ak neveríte
- 75 % ľudí posudzuje dôveryhodnosť spoločnosti na základe jej webovej stránky.
- Ľuďom trvá iba 50 milisekúnd aby si vytvorili názor na web stránku
- 38 % ľudí prestane pracovať s webovou stránkou, ak je jej obsah/rozloženie neatraktívne.
- 97 % ľudí sa pri nákupe spolieha na dizajn webových stránok.
- 85 % zákazníkov si pred nákupom overí firmu online.
- 63 % online zákazníkov sa po jednej zlej skúsenosti s web stránkou už na ňu nevráti.
- 38,5 % používateľov posudzuje firmu podľa toho, ako ich web na prvý pohľad vyzerá.
- 57 % používateľov neodporúča firmu so zle navrhnutou webovou stránkou.
- 83 % používateľov mobilných zariadení tvrdí, že bezproblémové používanie na všetkých zariadeniach je veľmi dôležité.
Je to úplne jednoduché. Dobrá web stránka znamená viac spokojných klientov. Zlá môže znamenať aj koniec vášho podnikania.
Ako vytvoriť dokonalú web stránku?
Existuje niekoľko kategórií, ktoré tvoria dokonalú webovú stránku: stratégia, dizajn, SEO, funkčnosť, obsah a iné. Pozrime sa na každý typ zvlášť.
Ako teda začať s tvorbou web stránky?
Tvorba web stránky a stratégia
Čo je stratégia?
Zjednodušene, stratégia znamená mať cieľ a chápať ako ho dosiahnuť, respektíve poznať konkrétne kroky musíte spraviť aby ste váš ciel dosiahli.
Prečo potrebujete stratégiu?
Ak si vytvárate web stránku, nevytvárate si ju len tak. Vytvárate si ju ako nástroj pre dosiahnutie toho hlbšieho cieľa. A stratégia vám lepšie pomôže tento cieľ naplniť.
Ako na stratégiu?
Zadefinujte si jasný cieľ. Zadefinujte si jednotlivé kroky potrebné pre dosiahnutie tohto cieľa. Zadefinujte si jasné metriky, ktoré budú určovať úspech, alebo neúspech plnenia cieľov a merajte ich.
Zjednodušený príklad. Váš cieľ môže byť rýchla web stránka. Konkrétne kroky ako ju spraviť je vybrať si rýchly hosting, rýchlu platformu na tvorbu stránky, vybrať si rýchlu tému, vybrať si dobré pluginy na optimalizáciu a optimalizovať svoje obrázky. Následne by ste mali merať rýchlosť web stránky a analyzovať vplyv vašich krokov na rýchlosť.
Cieľ web stránky
Čo je cieľ web stránky?
Ako som spomenul vyššie, vaša web stránka má nejaký cieľ. Chcete zvýšiť viditeľnosť vašej značky? Chcete predávať produkty? Chcete písať blog? Chcete portfólio pre vaše služby?
Nech je to čokoľvek, jasne si to zadefinujte. To ako budete budovať vašu stránku bude záležať od tohto konkrétneho cieľa.
Prečo je dôležité mať cieľ pre web stránku?
Web stránka je súčasť marketingu a každý marketingový projekt má niečo dosiahnuť. Cieľ web stránky určí čo je pre vašu web stránku dôležité a ako ju postavíte. Jasný cieľ pomôže vašej web stránke lepšie naplniť potreby vašich web návštevníkov.
Pri každom rozhodnutí, ktoré urobíte, by ste si mali položiť otázku. Pomôže toto naplniť cieľ mojej web stránky?
Ako si nastaviť cieľ pre web stránku?
Jednoducho si definujte cieľ pre každú stránku na vašom webe. Spíšte si všetky jednotlivé malé ktorý, ktoré musíte urobiť aby ste tento cieľ dosiahli. Určite si metriky na základe, ktorých budete hodnotiť plnenie vášho cieľu. Merajte a analyzujte plnenie cieľov.
Cieľové publikum web stránky a jeho nákupný proces
Čo je cieľové publikum?
Cieľové publikum, alebo ideálni klienti sú ľudia, ktorí majú záujem o vašu firmu, značku, produkty, alebo služby.
Prečo je dôležité mať jasne definovanú cieľovú skupinu?
Presne definovanie cieľového publika a pochopenie jeho nákupného procesu je základ biznisu a marketingu a tvorbe webovej stránky. Túto časť by ste si mali definovať ešte pred tvorbou web stránky. Vráťte sa teda o krok naspäť a zadefinujte si vaše nákupné persóny a to ako sa správajú.
Ak dokážete pochopiť, aký ľudia budú navštevovať vašu stránku, čítať vaše blogy, kupovať vaše produkty alebo si prezerať vašu predchádzajúcu prácu, môžete si vytvoriť stránku tak, aby im vyhovovala.
Ako spraviť výskum cieľovej skupiny?
Spravte hĺbkový rozhovor s vašimi súčasnými klientmi, alebo prospektmi.
Aký je zámer vášho publika? Ako vaše publikum hľadá informácie na internete? Ktoré médiá používa? Ako používa web stránky? Ako na nich hľadá informácie? Ako na nich nakupuje? Akým spôsobom využíva kontaktné údaje na webe? Čo hľadá? Ako sa dostane na váš web?
Doména pre webovú stránku: Výber a kúpa
Čo je doména?
Doména je adresa vašej web stránky, teda to čo človek napíše do prehliadača keď sa bude chcieť dostať na váš web. Bez domény nemôžete mať ani web stránku.
Doména zvyčajne reprezentuje meno vašej firmy. Ak firmu nemáte, máte oveľa širšie možnosti pri výbere. Neviem, či som extrémny prípad, ale ja som moju firmu rebrandoval keď som si našiel novú doménu.
Názov domény sa zvyčajne skladá z dvoch alebo viacerých častí oddelených bodkami. Prvá časť, známa ako „doména“, sa používa na identifikáciu vlastníka webovej stránky. Druhá časť, známa ako „tld“, označuje doménu najvyššej úrovne spojenú s webovou stránkou. Napríklad názov domény „example.com“ by bol spojený s doménou „.com“.
Ako rozmýšlať nad výberom domény?
Vašu doménu budete hovoriť ľuďom keď sa budú pýtať na váš web. Ľudia by mali vedieť ako ju napísať keď im ju poviete. Vyhnite sa napríklad číslam. Ľudia nebudú vedieť či majú číslovku vypísať, alebo len napísať to číslo.
Ľudia budú vašu doménu čítať a vyslovovať. Vyberte si preto jasnú doménu kde nebude pochýb ako ju prečítať. Prvé meno mojej firmy bolo WEBXONE. Chcel som aby to ľudia čítali ako WEB X ONE. WEB bol odkaz na web stránky, s ktorými som v biznise začínal, X bolo cool písmeno a perfektne rozdeľovalo tie slová a ONE bola proste jednotka, pretože som chcel byť jednotka 🙂
Dopadlo to však katastrofou. Ľudia to čítali ako webzone, webone, alebo to jednoducho nevedeli prečítať. Jeden môj dobrý kamoš to dokonca prečítal ako webonex a dodnes to máme ako inside joke. Vymyslieť meno pre firmu je ťažké. Avšak porazí vás až zistenie, že všetky bežné domény sú už dávno obsadené. Vyberte si doménu, ktorá sa ľahko číta a otestujte ju s vašim publikom.
Vyberte si správnu koncovku. Koncovka .sk navodzuje dojem, že ste lokálna firma, čo vzbudzuje viac dôvery pri lokálnom publiku. Čo ak však budete chcieť rozšíriť vaše podnikanie aj mimo hraníc? Dnes už existujú aj domény, ktoré nemajú nič spoločné s geografickou lokalitou ako napríklad .digital. media .video, alebo dokonca .ninja. Pre konzervatívne publikum však môžu pôsobiť menej dôveryhodne. Pre mladé publikum môžu byť naopak veľmi svieže a unikátne. Váš web je váš brand a ten musí vyniknúť.
Ako si vybrať doménu?
- Vyberte si doménu, ktorá sa ľahko a jasne píše.
- Ktorá sa ľahko sa číta
- Vyberte si koncovku, ktorá je zladená s vašou značkou a vašim publikom
- Doména, ktorá je krátka
- Neobsahuje iné znaky ako písmená abecedy
Kde si kúpiť doménu?
Na Google Domains.
- Môžte sa prihlásiť vlastným gmail kontom.
- Je to veľmi jednoduché.
- Ľahký nákupný proces
- Doména sa automaticky synchronizuje s inými Google nástrojmi ako Google Analytics, alebo Google Search Console
- Obrovský výber
- Neštandardné koncovky ako .media .video .ninja .club .photo
- Prehľadný a intuitívny interface
Kde si kúpiť web hosting?
Čo je hosting?
Sú to servre, kde je vaša web stránka. Všetky dáta, kód, obrázky, videá a všetko čo tvorí vašu web stránku?
Prečo je dôležité si vybrať dobrý hosting?
Rýchlosť
Rýchlosť web stránky je dnes kľúčová vlastnosť. Ak potrebujete super rýchlu stránku, vyberte si rýchly hosting.
Zákaznícky servis
Nastaviť si hosting nie je zrovna nukleárna veda, ale možno sa bez pomoci nezaobídete. Vyberte si hosting, ktorý má dobrú dokumentáciu a dostupný a dobrý zákaznícky servis.
Cena
Aj cena hrá svoju rolu. Ak vám postačí priemer, je veľké množstvo firiem ponúkajúcich slušný, ale lacný hosting.
WEB STRÁNKA
Vygenerujeme vám nových web návštevníkov a premeníme ich na platiacich klientov
Ako vytvoriť dokonalú web stránku
Vaša web stránka musí spraviť skvelý prvý dojem
Dobrý prvý dojem zabezpečí, že ľudia vašu webovú stránku neopustia, ale začnú si ju prehliadať. Následne im môžete naservírovať všetky dôležité informácie a vytvoriť im skvelú užívateľskú skúsenosť.
Prečo je prvý dojem extrémne dôležitý?
Priemerný človek je vystavený 10 000 reklamám denne. Sme totálne zavalený stále novými impulzmi avšak naša pozornosť sa neustále skracuje. V takomto prostredí je nesmierne dôležité vyniknúť a zaujať v priebehu prvých troch sekúnd. Prvý dojem je v marketingu extrémne dôležitý. Preto aj vaša web stránka musí byť vytvorená tak aby okamžite zaujala a vytvorila pozitívny dojem.
Ako vytvoriť dobrý prvý dojem?
Existuje veľa faktorov, ktoré ovplyvňujú prvý dojem webovej stránky. Najvýraznejší je vizuálny dizajn, teda farby, fonty, obrázky, usporiadanie web stránky, štruktúra, hierarchia elementov.
Nemenej dôležitý je technický stav, teda rýchlosť načítania web stránky, jej zabezpečenie a jednoduchosť používania.
Presná a efektívna komunikácia zas vášmu web návštevníkovi behom prvých sekúnd povie, čo robíte a ako viete vyriešiť jeho problém. To ho prinútiť zostať na vašej stránke.
Vaša web stránka by mala zvyšovať dôveru vašej firmy a značky
Prečo je dôvera extrémne dôležitá?
Aby od vás ľudia nakúpili, alebo vás len pustili do svojho okruhu, musia vám najprv dôverovať.
Ako vytvoriť dôveryhodnú webovú stránku?
Konzistentnosť
Udržujte všetko konzistentné nielen na svojom webe, ale vo všetkých svojich marketingových a obchodných aktívach. Držte sa svojej značky a identity.
Obrázky
Ľudia chcú vidieť originálne a autentické fotografie vás a vašej firmy, nie fotky z internetu. Takéto fotky vytvoria okamžitú dôveru. Ľudia sa chcú spojiť s ľuďmi a vidieť zákulisie. Pozvite ľudí, aby sa stali súčasťou vašej organizácie tým, že budete otvorený.
Kontaktné informácie
Buďte transparentný. Uveďte svoj e-mail, telefón, adresu a ďalšie účty sociálnych médií. Seriózne firmy si budujú viditeľnosť všade.
Referencie
Spokojní minulý zákazníci zvyšujú dôveru u tých budúcich. Zbierajte a zverejňujte všetky recenzie.
Sociálne siete
Existencia a úspešná stratégia vašej firmy na sociálnych sieťach zvýši vašu viditeľnosť a dôveru vo vaše podnikanie.
Certifikáty
Certifikáty podporia vaše teoretické znalosti čo samozrejme zvýši vašu dôveru.
Partneri
Ak ste uzavreli partnerstvo s niektorými vysoko rešpektovanými značkami vo vašom odvetví, ukážte to.
Platobná brána
Dôveryhodná a známa platobná brána na vašom e shope je ďaľším prvkom vzbudzujúcim dôveru.
Obchodné a zmluvné podmienky
Buďte transparentný s vaším podnikáním
Web stránka by mala byť v súlade s vašou značkou a identitou
Čo je značka?
Značka je jedinečný názov, výraz, dizajn, symbol alebo iný unikátny prvok, ktorý odlišuje jednu firmu od druhej. Značku si možno predstaviť aj ako povesť alebo spôsob, akým zákazníci vnímajú spoločnosť a jej produkty alebo služby. Značka je prísľub určitých očakávaní svojim zákazníkom.
Prečo musí byť vaša web stránka v súlade s vašou identitou?
Web stránka vytvorená v súlade so značkou pomáha posilniť celkovú identitu, komunikáciu a hodnoty firmy. Takáto konzistencia pomáha budovať dôveru u zákazníkov. A dôvera ako vieme zvyšuje návštevnosť aj predaj.
Ako budovať web stránku v súlade so značkou?
Používajte elementy značky, ktoré používate aj v ostatnej marketingovej komunikácii a nástrojoch.
Používajte svoje farby, typografiu a grafiku, ktorá je pre vás typická. Komunikujte svoje témy, hodnoty, vízie a misiu vašim štandardným jazykom a hlasom. Predstavte vašu personalitu a príbeh.
Pointa je byť v súlade so svojou identitou, ktorú prezentujete aj mimo vašej web stránky.
Prezentovanie vašej značky konzistentne naprieč všetkými kanálmi vedie k budovaniu dôvery medzi vašimi ideálnymi klientami.
dojem webovej stránky. Najvýraznejší je vizuálny dizajn, teda farby, fonty, obrázky, usporiadanie web stránky, štruktúra, hierarchia elementov.
Nemenej dôležitý je technický stav, teda rýchlosť načítania web stránky, jej zabezpečenie a jednoduchosť používania.
Presná a efektívna komunikácia zas vášmu web návštevníkovi behom prvých sekúnd povie, čo robíte a ako viete vyriešiť jeho problém. To ho prinútiť zostať na vašej stránke.
Vytvorte silnú a efektívnu komunikáciu na vašom webe
Čo je silná komunikácia?
Efektívna komunikácia je keď klient behom pár sekúnd zistí, čo robí vaša firma, produkt, alebo služba a ako vyrieši jeho vlastný problém.
Prečo je efektívna komunikácia dôležitá?
Ľudia dnes majú extrémne krátky rozsah pozornosti. Preto musíte na vašej web stránke komunikovať jasne a efektívne.
Silná copy je najlepší spôsob, ako zvýšiť konverzie a predaj.
Ako efektívne komunikovať a písať?
- Používajte jednoduchý a jasný jazyk, ktorému rozumie každý.
- Majte silnú hodnotovú ponuku. Komunikujte jasne a výstižne to, prečo by si ľudia mali vybrať vašu firmu pred konkurenciou.
- Jasne definujte prínos vašej služby a ako riešite problémy klientov.
- Prečo ste lepší ako vaša konkurencia? Prečo by to malo vašich klientov zaujímať?
- Dajte hodnotovej ponuke popredné miesto na svojom webe.
Spravte na vašej web stránke SEO optimalizáciu
Čo je SEO optimalizácia?
SEO optimalizácia pre vyhľadávače je prax optimalizácie webovej stránky s cieľom zvýšiť hodnotenie a viditeľnosť svojich web stránok a zvýšiť tak kvantitu a kvalitu návštevnosti z organických výsledkov vyhľadávača.
Prečo je SEO optimalizácia dôležitá?
SEO optimalizácia zlepší hodnotenie vašej web stránky vo výsledkoch vyhľadávania čím zvýši jej viditeľnosť a pritiahne na ňu viac web návštevníkov.
SEO optimalizácia takisto pomáha zlepšiť užívateľské rozhranie web stránky.
Ako optimalizovať web stránku pre SEO?
Proces SEO optimalizácie sa skladá z piatich častí. Kým sa však do nej pustíte, mali by ste vykonať SEO audit vlastnej web stránky a SEO analýzu konkurencie.
Samotná SEO optimalizácia spočíva vo výskume kľúčových slov, obsahovom SEO, SEO na stránke, technickom SEO a SEO mimo stránky, alebo takzvanom získavaní spätných odkazov.
Ak sa chcete dozvedieť viac o SEO optimalizácii, kliknite na našu SEO stránku.
Ako vytvoriť dobrý obsah pre vašu web stránku?
V tejto časti by ste už mali mať zadefinovaných svojich ideálnych klientov a persóny. Poznáte ich nákupný proces, ich ciele a problémy. Tieto informácie by mali tvoriť základ vášho obsahu.
Vytvorte si obsahový plán
Prvý typ informácií pre vašich návštevníkov sú všetky dôležité informácie o vašej firme, značke, produktoch, alebo službách.
Zverejnite kontaktné informácie, cenník, otváracie hodiny, oznámenia a iné dôležite informácie, ktoré zákazník očakáva.
Druhý typ sú informácie, ktoré ľudia aktívne hľadajú na Google. Poskytnite ľuďom vysoko kvalitné, hodnotné, relevantné a originálne informácie, ktoré odpovedia na to čo hľadajú. Tento typ úzko súvisí so SEO.
Vytvorte pre vašu web stránku skvelý obsah
Čo je obsah na web stránke?
Obsah sú všetky informácie, ktoré poskytujete svojim návštevníkom.
Prečo je obsah dôležitý?
Dobrý obsah zvyšuje autoritu a dôveru vašej značky medzi vašimi čitateľmi.
Dobrý obsah zvýši vaše hodnotenie vo výsledkoch vyhľadávania a privedie na vašu web stránku návštevnosť.
Aký by mal byť váš obsah?
- Užitočný
- Originálny
- Unikátny
- Odborný
- Aby uspokojil potreby klientov
- Emocionálny
- Prístupný
- Dôveryhodný
- Prezentovaný užitočným spôsobom
- Optimalizovaný pre SEO
- Čerstvý
- Dobrý obsah používa jasný, stručný a konverzačný, autoritatívny jazyk a naopak, vyhýba sa žargónu a komplikovaným jazykovým štruktúram.
- Obsah musí mať správnu štruktúru a formu.
Ako vytvoriť dobrý obsah pre vašu web stránku?
V tejto časti by ste už mali mať zadefinovaných svojich ideálnych klientov a persóny. Poznáte ich nákupný proces, ich ciele a problémy. Tieto informácie by mali tvoriť základ vášho obsahu.
Vytvorte si obsahový plán
Prvý typ informácií pre vašich návštevníkov sú všetky dôležité informácie o vašej firme, značke, produktoch, alebo službách.
Zverejnite kontaktné informácie, cenník, otváracie hodiny, oznámenia a iné dôležite informácie, ktoré zákazník očakáva.
Druhý typ sú informácie, ktoré ľudia aktívne hľadajú na Google. Poskytnite ľuďom vysoko kvalitné, hodnotné, relevantné a originálne informácie, ktoré odpovedia na to čo hľadajú. Tento typ úzko súvisí so SEO.
WEB STRÁNKA
Vygenerujeme vám nových web návštevníkov a premeníme ich na platiacich klientov
Zlepšite konverziu vašej web stránky
Čo je konverzia web stránky?
Vaša web stránka má cieľ. Jeden jasný a špecifický cieľ, ktorý by mal web návštevník splniť keď prvý krát klikne na váš web.
Snaha o konverziu znamená, že sa pokúsite zlepšiť všetky aspekty vašej web stránky tak, aby návštevník tento cieľ dosiahol, repsektíve konvertoval.
Prečo je optimalizácia pre konverziu dôležitá?
Konverzia je ten dôvod prečo ste vašu stránku budovali. Optimalizácia vám prinesie viac konverzií, teda viacej klientov a viac ziskov.
Ako zlepšíť konverziu?
- Vytvorte lepšiu používateľskú skúsenosť.
- Dobrá používateľská skúsenosť znamená, že všetko, čo váš návštevník robí na webe, bude príjemné, jednoduché, rýchle a zanechá vynikajúci a nezabudnuteľný pocit.
- Zefektívnite kľúčové procesy na vašej web stránke ako napríklad platby, alebo vyplňovanie kontaktných formulárov.
- Vytvorte neodolateľné Call to Action tlačidlá.
- Používajte štandardné a efektívne marketingové techniky ako ako je FOMO, copywriting, bezplatná doprava alebo vrátenie tovaru.
- Dá sa kliknúť na všetky dôležité ikony na vašej stránke?
- Fungujú vám všetky linky, na ktoré chcete aby ľudia klikli?
- Ukážte svoje portfólio, prípadové štúdie, recenzie a video referencie. Ako konkrétne ste pomohli svojim klientom?
- Ukážte autentických a skutočných ľudí, ktorí stoja za vašou firmou. Umožnite ľuďom nazrieť do zákulisia. Ľudia sa čoraz viac zaujímajú o pozadie firmy a jej hodnoty, ktoré ich navzájom spájajú. Ľudia sa chcú spojiť so skutočnými ľuďmi.
- Buďte transparentní. Zdieľajte vaše procesy.
- Zdieľajte kontaktné informácie a uľahčite si kontakt s vami.
- Zdieľajte množstvo hodnotných informácií na svojom webe. Etablujete sa ako odborník čo zvýši vašu dôveru.
- Propagujte svoje podnikanie a aj web stránku na sociálnych sieťach a iných kanáloch. Ukážte, že vaša organizácia žije a je tu pre svoje publikum.
- Majte konzistentnú značku na svojich webových stránkach a vo všetkých digitálnych médiách. Vytvorte si identitu a spojte sa so svojím publikom.
Ľudia si nebudú pamätať, čo čítali alebo videli. Budú si pamätať, ako sa na vašej web stránke cítili. Pripravte im skvelú skúsenosť, nie len informácie.
Filip Blaho
Vytvorte vynikajúcu užívateľskú skúsenosť
Čo je užívateľská skúsenosť?
Užívateľská skúsenosť je pojem, ktorý sa používa na opis toho, ako sa používateľ cíti, keď používa vašu web stránku.
Prečo je dobrá užívateľská skúsenosť dôležitá?
Dobrá užívateľská skúsenosť má vplyv na to, ako ľudia vnímajú a používajú vašu stránku. Dobrá užívateľská skúsenosť umožňuje ľuďom rýchlo a ľahko nájsť to, čo hľadajú, a vykonať to, čo chcú, bez zbytočných prekážok. To zvyšuje pravdepodobnosť, že sa na stránku budú vracať a budú ju odporúčať aj iným. Dobrá užívateľská skúsenosť je preto dôležitá pre zvýšenie návštevnosti stránky, zvýšenie predaja a zlepšenie celkového dojmu značky.
Čo zlepší užívateľskú skúsenosť web stránky?
- Efektívny dizajn s ohľadom na účel.
- Vytvorenie intuitívneho a príťažlivého používateľského zážitku, ktorá zlepší funkcionalitu a estetiku web stránky.
- Personalizácia web stránky pre rôznych ľudí, ktorí ju budú využívať.
- Originálny a napĺňajúci obsah.
- Dizajnové prvky vyvolávajú emócie a ocenenie.
- Obsah prístupný ľuďom so zdravotným postihnutím.
- Dôveryhodnosť a transparentnosť web stránky.
- Ak je web stránka súčasť širšieho kontextu vášho digitálneho marketingu.
Vytvorte dobrú architektúru web stránky
Čo je architektúra web stránky?
Architektúra sa vzťahuje na štruktúru a organizáciu web stránky. Určuje to, ako sú jednotlivé web stránky a obsah na doméne organizované.
Prečo je architektúra webu dôležitá?
Čistá, logická a intuitívna navigácia na webovej stránke je najdôležitejší komponent používateľského rozhrania. Dobrá navigácia udrží čitateľov na webe. Ak je navigácia na webe mätúca, návštevníci vašu stránku opustia.
Architektúra priamo ovplyvňuje schopnosť ľudí rýchlo na webe nájsť to čo chcú a ľahko identifikovať, kde sa práve nachádzajú. To isté platí aj pre vyhľadávače ako Google. Oba tieto faktory majú pozitívny vplyv na užívateľskú skúsenosť a hodnotenie vo výsledkoch vyhľadávania.
Ako vytvoriť dobrú architektúru vášho webu?
- Identifikujte a nakreslite si web stránky, ktoré chcete mať na webe.
- Zamerajte sa na cieľ svojej webovej stránky a vaše cieľové publikum. Vaša navigácia by mu mala pomôcť dosiahnuť vami stanovený cieľ.
- Zoskupte súvisiace stránky a položky na kategórie. Služby k službám, blogy k blogom a podobne.
- Vytvorte štandardnú, plytkú, stromovú štruktúru. Jednotlivé položky by nemali byť hlbšie ako tri úrovne od domovskej stránky.
- Dajte do navigácie najmenší možný počet položiek. Upriamte pozornosť na to, čo je pre vás naozaj dôležité. Hickov zákon hovorí, že každá ďalšia voľba predlžuje čas na rozhodnutie..
- Pridajte možnosť manuálneho vyhľadávania nech si vaše publikum rýchlo nájde, čo potrebuje.
- Pridajte svoje kontaktné údaje do panelu navigácie. Umožnite im čo najľahšie vás kontaktovať.
- Používajte štandardný jazyk, na ktorý sú ľudia v navigácii zvyknutý. Navigácia je miesto, ktoré má uľahčiť človeku orientáciu na vašej web stránke. Všetci chápu čo v navigácii znamenajú slová ako služby, produkty, kontakt, alebo blog a budú vedieť kam sa dostanú ak na tieto slová kliknú. Nesnažte sa byť za každú cenu originálny. Naplňte očakávania vašich web návštevníkov.
- To isté platí aj pre navigáciu na mobilných telefónoch. Všetci sme si už zvykli, že navigácia sú dve, alebo tri horizontálne čiary. Nemeňte tieto zaužívané štandardy. Zbytočne popletiete vašich web návštevníkov.
- Rozdeľte jednotlivé blogy na základe príbuzných tém a prelinkujte ich internými linkami tak aby vytvárali logické tematické okruhy a širší kontext, ktorý pochopí aj Google.
Sústreďte sa na štruktúru, rozloženie a hierarchiu informácií na jednotlivých web stránkach
Čo mám na mysli?
Mám na mysli to, ako je organizovaný obsah na jednotlivých stránkach.
Prečo je to dôležité?
Rozdeľte svoj obsah na menšie, stráviteľné časti. Veľké kusy textu sú ohromujúce, ťažko sa konzumujú a ľudia ich môžu jednoducho preskočiť.
Je dôležité spraviť váš obsah čo najlepśie nájditeľný a čo najviac konzumovateľný pre vašich návštevníkov.
Ľudia budú váš obsah najpr skenovať aby našli to čo chcú, až potom začnú čítať to čo našli. Dobrá štruktúra obsahu im v tom pomôže a zlepší ich zákaznícku skúsenosť.
Ľudia poznajú logickú a intuitívnu štruktúru, organizáciu a hierarchiu.
Štruktúra stránky zohráva obrovskú úlohu pri znižovaní kognitívneho úsilia potrebného na prechod zo stránky A na stránku B.
Ako vytvoriť ideálnu štruktúru, rozloženie a hierarchiu vášho obsahu?
- Štúdie ukázali, že ľudia čítajú webové stránky vo vzore písmena F. Podľa toho navrhnite svoju webovú stránku a umiestnite dôležité informácie tam, kde ľudia hľadajú.
- Ako alternatívu zvážte vzor písmena Z. Tento vzor rozloženia je vhodnejší pre stránky s minimom informácií zameraných na výzvu na akciu.
- Usporiadajte svoj obsah na stránkach pomocou nadpisov, podnadpisov (H1, H2 (v SEO sa neodporúča ísť hlbšie ako H2))
- Píšte silné nadpisy a podnadpisy, ktoré presne pomenujú to o čom je daný text a benefit jeho prečítania.
- Nevytvárajte dlhé steny textu. Rozdeľte svoj text na krátke odseky, ktoré sa budú ľahko čítať.
- Nebojte sa používať odseky a zarážky. Ľudia ich milujú pretože sa dajú ľahko čítať.
- Používajte v texte veľa obrázkov. Tie jednak rozdelia dlhé steny textu na ľahšie stráviteľné časti, ale aj vizuálne podporia a dovysvetlia to, o čom je text.
Splňte Core Web Vitals požiadavky
Čo je Core Web Vitals?
Core Web Vitals je súbor metrík, ktoré merajú kvalitu používateľskej skúsenosti na webovej lokalite. Súčasťou je Largest Contentful Paint, ktorá meria čas za koľko sa web stránka načíta a bude viditeľná pre návštevníka. First Input Delay, ktorá meria čas za koľko sa web stránka stane interaktívna, teda za koľko sa na niečo bude dať kliknúť. Treťou metrikou je Cumulative Layout Shift, ktorá meria či a ako veľa sa hýbe rozloženie na stránke.
Prečo je dôležité splniť Core Web Vitals požiadavky?
Core Web Vitals sú dôležitými indikátormi kvality webových stránok a môžu pomôcť vlastníkom webových stránok zlepšiť používateľskú skúsenosť pre svojich návštevníkov, zistiť ako používatelia interagujú s ich stránkami, a identifikovať oblasti na zlepšenie.
Kľúčovou sa stále hlavne rýchlosť, respektíve pomalosť, ktorá je priamym faktorom toho či ľudia opustia vašu web stránku.
Ako splniť Core Web Vitals metriky?
Ku Core Web Vitals reportu sa môžete dostať v Google Search Console.
Ak v Konzole žiadne údaje nenájdete, môžete vašu stránku otestovať v Speed Insights. Výsledky vám ponúknu kompletný report a navrhnú množstvo riešení. Tie môžu byť rôzne v závislosti od problémov, preto sa im tu nebudeme podrobne venovať.
Dizajnujte konzistentne naprieč celou web stránkou
Čo je konzistentný dizajn?
Mám na mysli dizajnové prvky, ktoré budú také isté naprieč celou web stránkou.
Prečo je dôležité zachovať konzistenciu dizajnu?
Konzistencia vyvoláva dôveru a dôvera je základ predaja.
Rôzne vyzerajúce dizajnové prvky na jednotlivých web stránkach by boli mätúce pre web návštevníkov. Váš cieľ je im vytvoriť familiárne prostredie, ktoré poznajú a kde sa cítia dobre.
Ako byť konzistentný v dizajne?
- Používajte elementy vašej značky ako je farba, typografia, alebo štýl obrázkov.
- Používajte rovnaké dizajnové elementy naprieč celou web stránkou.
- Používajte takú istú hlavičku a pätu naprieč všetkými stránkami.
Znížte trenie medzi web stránkou a používateľmi
Čo mám na mysli keď hovorím o trení?
Web stránka by mala mať jeden jasný cieľ pre svojho návštevníka a ten by mal do tohto cieľa prísť čo najľahšie. Ak je napríklad tento cieľ to aby sa návštevník zapísal na náš newsletter, nemali by sme mať na web stránke iné možnosti, ktoré by ho od tohto cieľa odlákali. Ak je náš cieľ to aby si zákazník kúpil náš produkt, vytvoríme takú platobnú bránu, ktorá ho týmto procesom prevedie čo najrýchlejšie bez rôznych iných požiadaviek a rozptýlení.
Prečo je dôležité minimalizovať trenie?
Pretože každá extra možnosť, ktorú dáme nášmu web návštevníkovi na výber predĺži čas kým splní nami stanovený cieľ.
Ako minimalizovať trenie?
- Spravte jednoduchú navigáciu s čo najmenším počtom možností kam kliknúť.
- Neprepĺňajte vašu web stránku informáciami. Servírujte informácie pre ľudí postupne tak aby mali pred sebou iba jedno konkrétnu informáciu, na ktorú ho chcete upriamiť. Využívajte pri tom takzvaný biely priestor.
- Vytvorte webový dizajn, ktorý ponúka prirodzený tok informácií. Vaši používatelia by sa mali dostať z bodu A do bodu B hladko, bez rozptyľovania a prerušení.
- Vytvorte dizajn tak aby sa človek dostal od prvého kliknutia až po konverziu ľahko a prirodzene.
- Spravte vaśu web stránku jednoduchú a priamočiaru.
- Majte iba jeden jasný cieľ pre vášho návštevníka.
- Používajte vždy ten istý Call to Action v rámci jednej stránky, ktorý smeruje na jasný cieľ.
Web dizajn je veda, nie umenie.
Filip Blaho
Sústreďte sa na skvelý web dizajn
Čo je to web dizajn?
Web dizajn je proces tvorby vzhľadu a usporiadania obsahu na webovej stránke. Zahŕňa rôzne aspekty, ako je vizuálna estetika, užívateľské rozhranie a interakcia, navigácia a organizácia obsahu, alebo funkcia web stránky.
Prečo je dobrý web dizajn dôležitý?
94 % všetkých prvých dojmov na webových stránkach súvisí s dizajnom.
Dobrý web dizajn poskytne dobrú užívateľskú skúsenosť a uľahčí návštevníkom stránky prehľadávanie a hľadanie informácií.
Dobrý web dizajn vytvorí pozitívne emócie, príjemný a nezabudnuteľný zážitok z webu a pozitívny dojem z vášho podnikania.
Funkčný dizajn zlepší funkčnosť webovej stránky.
Zlý webový dizajn vyzerá neprofesionálne, lacno a bude vás stáť dôveryhodnosť, autoritu, dôveru a klientov.
Ako vytvoriť dobrý web dizajn?
Web dizajn by mal byť navrhnutý tak, aby zodpovedal cieľom stránky a potrebám návštevníkov, a mal by byť použiteľný a prístupný pre rôzne zariadenia, ako sú počítače, tablety a smartfónov.
Dobrý web dizajn by mal vynikať formou aj funkciou. Mal by mať jasný účel, byť vizuálne príjemný a malo by sa v ňom ľahko sa v ňom orientovať. Mal by dobre fungovať pre široký okruh návštevníkov a mal by byť technicky stabilný a bezpečný. Dobré web dizajn a web stránky sú atraktívne, funkčné, jasné, jednoduché, efektívne a užitočné.
Dobrý web dizajn nezaťažuje a nenúti rozmýšľať svojich používateľov. Neservíruje veľa vecí naraz, ale posúva človeka z bodu do bodu.
Vizuálny dizajn web stránky
Čo je vizuálny dizajn web stránky?
Vizuálny dizajn webovej stránky je aspekt web dizajnu, ktorý sa zaoberá estetickým vzhľadom stránky a jej prvkami, ako sú farby, typografia, obrázky a ikony.
Prečo je vizuálny dizajn web stránky dôležitý?
Vizuálny dizajn webovej stránky je dôležitý, pretože ovplyvňuje prvý dojem, ktorý návštevníci stránky získajú. Príťažlivá a profesionálne vyzerajúca web stránka, zvýši dôveru návštevníkov vo vašu značku a podnikanie. Takisto zvýši šancu, že sa ľudia na vašu stránku opäť vrátia a odporučia ju aj iným.
Vizuálny dizajn je tiež dôležitý pre zjednodušenie užívateľskej skúsenosti a aby pomohol návštevníkom stránky nájsť potrebné informácie.
Aké sú aspekty dobrého vizuálneho dizajnu?
- Pútavosť a estetickosť: Dobrý vizuálny dizajn by mal byť príťažlivý a esteticky príjemný pre oči návštevníkov.
- Zodpovedajúci cieľom stránky: Ak potrebujete upriamiť pozornosť na určitý element, využite vizuálnu hierarchiu a odlíšte ho od ostatných elementov.
- Zjednodušenie užívateľskej skúsenosti: Vizuálny dizajn by mal pomáhať návštevníkom stránky prehľadávať a hľadať potrebné informácie a zjednodušiť im užívateľskú skúsenosť.
- Zosúladenie s hodnotami a posolstvom značky: Vizuálny dizajn by mal byť zosúladený s hodnotami a posolstvom značky a pomáhať ich vyjadrovať a prezentovať návštevníkom stránky.
Funkčný dizajn web stránky
Čo je funkčný dizajn web stránky?
Funkčný dizajn webovej stránky je aspekt web dizajnu, ktorý sa zaoberá usporiadaním a organizáciou obsahu na stránke a užívateľským rozhraním.
Prečo je funkčný dizajn web stránky dôležitý?
Dobrý funkčný dizajn webovej stránky pozitívne ovplyvňuje užívateľskú skúsenosť návštevníkov stránky. Funkčný dizajn pomôže vašim návštevníkom nájsť to čo potrebujú a dostať ich do vami stanoveného cieľa.
Aké sú aspekty dobrého funkčného dizajnu?
- Jednoduchosť a intuitívnosť: Dobrý funkčný dizajn by mal byť jednoduchý a intuitívny aby ľudia rýchlo a ľahko našli a spravili to čo chcú.
- Zodpovedajúci cieľom stránky: Funkčný dizajn by mal byť navrhnutý tak, aby zodpovedal cieľom stránky a pomáhal návštevníkom dosahovať svoje ciele na stránke.
- Použiteľnosť a prístupnosť: Funkčný dizajn by mal byť použiteľný a prístupný pre rôzne zariadenia a užívateľov s rôznymi schopnosťami.
- Zjednodušenie užívateľskej skúsenosti: Funkčný dizajn by mal pomáhať návštevníkom stránky prehľadávať a hľadať potrebné informácie a zjednodušiť im užívateľskú skúsenosť.
- Optimálna navigácia: Funkčný dizajn by mal zahŕňať dobrú navigáciu, ktorá umožní návštevníkom stránky ľahko prejsť na požadovanú stránku alebo sekciu.
- Dôraz na obsah: Funkčný dizajn by mal pomáhať návštevníkom stránky lepšie pochopiť a prehľadávať obsah.
- Zosúladenie s vizuálnym dizajnom: Funkčný dizajn by mal byť zosúladený s vizuálnym dizajnom a pomáhať ho vyjadrovať a podporovať.
- Možnosť rozširovania a rozvoja: Funkčný dizajn by mal umožňovať rozširovanie a rozvoj stránky v budúcnosti, aby sa dala prispôsobovať novým potrebám a požiadavkám.
Elementy dobrej web stránky
Vizuálna hierarchia web stránky
- Vizuálna hierarchia sa zaoberá usporiadaním a organizáciou prvkov na web stránke vzhľadom na ich dôležitosť.
- Vizuálna hierarchia umožňuje upriamiť pozornosť návštevníkov na to čo chcete
- Vizuálnu hierarchiu dosiahnete keď vizuálne odlíšite vybraný prvok od ostatného obsahu na web stránke tak aby ste na neho upriamili pozornosť. Môžete to dosiahnuť zmenou farby, veľkosti, kontrastu, typografiou, štýlom, alebo inými výraznými prvkami.
Biely priestor na webe
- Dávno je preč doba, keď bol celý priestor web stránky preplnený všetkým možným čo zahltilo web stránku aj návštevníkov.
- Biely priestor je prázdny priestor, okolo prvku na web stránke. Či už je ten prvok text, obrázok, alebo button, na ktorý by mal človek kliknúť.
- Použitie bieleho priestoru oddelí vami vybraný prvok od všetkého ostatného a pritiahne na neho pozornosť ľudí.
- Váš dizajn bude čistejší, prehľadnejší a ľahší. Zároveň prevedie vášho návštevníka bod po bode vašou web stránkou tak ako chcete by.
- Zväčšite margin a padding okolo jednotlivých elementov. Umiestnite iba jeden (podstatný) prvok na riadok.
Vhodnosť pre mobilné zariadenia: Responzívny dizajn
- Časy, keď bol stolný počítač jediným spôsobom prístupu na internet, sú preč. 56 % ľudí v súčasnosti pristupuje na internet zo svojich mobilných telefónov. 85 % ľudí tvrdí, že mobilná webová stránka by mala byť rovnako dobrá ako tá pre počítač alebo lepšia.
- Vaša web stránka musí reflektovať tieto moderné štandardy a požiadavky a mala by perfektne fungovať na každom zariadení.
- Google takisto začal indexovať mobilné verzie stránok ako prioritné. To znamená, že ak chcete uspieť v SEO, váš web musí fungovať na mobiloch.
- Väčšina rámcov a tém na tvorbu webu je dnes prispôsobená pre mobilné zariadenia. Tvorba takýchto stránok by teda nemala byť problém.
- Otestujte vašu mobilnú stránku na Mobile Friendly Test. Report vám ukáže všetky problém súvisiace s mobilnou verziou vašej web stránky a zároveň navrhuje aj riešenia. Tých môže byť množstvo v závislosti od problémov, preto sa im tu nebudeme podrobne venovať.
- Ak aj prejde testom, prezrite si ju manuálne. Je text dobre čitateľný? Nie sú jednotlivé gombíky a linky blízko pri sebe? Dá sa web stránka dobre ovládať aj s väčšími prstami?
Bezpečnosť web stránky
- Bezpečnosť web stránky zabezpečuje to aby sa informácie a dáta, ktoré prichádzajú od užívateľov stránky nedostali do rúk tretích osôb.
- Nezabezpečené stránky, teda také ktoré nemajú SSL, alebo TLS certifikát a nebežia na HTTPS protokole sa budú objavovať nižšie v Google vyhľadávaní (ak vôbec), ak na ne kliknete, zobrazí sa vám varovanie o ich nezabezpečení a ak ich ešte ani po tomto ich návštevníci neopustia, môžu prísť o všetky údaje, ktoré nech zanechali ako adresa, kontakty, alebo bankové informácie. Pre vašu stránku a vaše podnikanie by to bolo hrozné PR a priam katastrofa.
- Zabezpečte spojenie medzi vašou webovou stránkou a návštevníkom pomocou SSL, alebo TLS certifikátu. Vytvoríte tak šifrované spojenie medzi vašou stránkou a tými, ktorí ju práve používajú.
- Ako zistiť, či je web bezpečný? Vedľa URL adresy URL vo vašom prehliadači môžete vidieť zelený zámok a slovo secure.
Čitateľnosť web stránky
- Čitateľnosť je jednoduchosť, s akou možno text prečítať a porozumieť mu.
- Používajte kratšie vety, odseky a aktívne slovesné tvary. Odstráňte všetok neporiadok a zbytočné slová a obmedzte používanie prísloviek a prídavných mien, ak je to možné.
- Píšte jednoduchým jazykom ako pre 8 ročných.
- Vyberte si typografiu, ktorá je ľahko čitateľná. Aj malý problém s čítaním textu môže odradiť ľudí od jeho čítania.
- Upravte veľkosť textu, najmä na malých obrazovkách.
- Prispôsobte text ľuďom s horším zrakom. Každý človek by mal mať z vášho webu rovnako skvelý zážitok.
Prístupnosť web stránky
- Vytvorte webovú stránku pre všetkých. Prístupnosť znamená navrhovanie webových stránok a aplikácií, ktoré môžu používať jednotlivci so zrakovým, motorickým, sluchovým, rečovým alebo kognitívnym postihnutím.
- Pomôžte ľuďom so zrakovým postihnutím pomocou alt textu, alternatívnych štýlov šablón, silného kontrastu medzi prvkami a navigácie pomocou Braillovej klávesnice.
- Na komunikáciu vizuálnych podnetov môžete použiť textové štítky, vzory, alebo tučný a podčiarknutý tex.
- Vytvorte zmysluplné popisy pre svoje adresy URL a názvy.
- Použite roly ARIA na poskytnutie lepšieho kontextu pre návštevníkov, ktorí používajú rôzne pomocných nástrojov.
Použiteľnosť web stránky
- Vaša webová stránka by mala vašim návštevníkom umožniť nájsť informácie o vašich službách, produktoch a vašej firme rýchlym a jednoduchým spôsobom.
- Vytvorte dizajn, ktorý je vysoko použiteľný a známy pre väčšinu používateľov. Dobrý webdizajn ovplyvňuje nielen použiteľnosť, ale aj vnímanie použiteľnosti.
- Používajte štandardné prvky. Neznáme prvky môžu negatívne pôsobiť na vašich web návštevníkov.
Výzva na akciu: Call to Action
- Výzva na akciu (CTA) jasne a zdvorilo požiada vašich návštevníkov aby spravili “niečo”, teda vami preferovanú akciu. Akcia je vami stanovený cieľ, pre ktorý ste vybudovali vašu web stránku. Výzva k akcii by mala čitateľovi povedať, čo má robiť a čo z toho bude mať.
- Teda aby sa napríklad prihlásili na odber newslettra, aby kúpili produkt, aby vás kontaktovali. Môže to byť čokoľvek.
- Každý marketingový materiál, a teda aj web stránka, má svoj cieľ a mal by mať aj výzvu pre ľudí aby tento cieľ splnili.
- Výzvu na akciu musíte mať, pretože sa nemôžete spoliehať, že ľudia spravia vami požadovaný krok sami. Ľudia môžu spraviť čokoľvek a preto ich musíte usmerniť správnym smerom. Štatistiky jasne ukazujú, že výzva na akciu zvyšujú konverziu.
- Urobte CTA vizuálne oddelenú od zvyšku obsahu, aby pritiahla pozornosť.
- Použite inú farbu, štýl, veľkosť, alebo pohyb.
- Ak je vaša výzva kliknutie na link, spravte ho dostatočne veľký aby na neho mohli vaši návštevníci jednoducho kliknúť aj na svojich mobilných telefónoch.
- Používajte štandardné marketingové techniky pre písanie CTA ako je FOMO, emócie a silné slová.
Zákaznícka skúsenosť a užitočné nástroje
Podľa štúdie z roku 2020, 90 % spotrebiteľov nakupuje u značiek a z web stránok, ktoré ponúkajú dobrú zákaznícku skúsenosť. Ako môžte túto skúsenosť spraviť čo najlepšou?
Živý čet: Chatbot
Štatistiky jasne ukazujú, že chatboty sú dôležité nielen pre klientský servis, ale pomáhajú aj zbierať emaily a kontaktné informácie návštevníkov. Neváhajte a nainštalujte si chatbot pre ľahkú komunikáciu s vašim klientom. Takisto integrujte tieto chatboty s aplikáciami, ktoré ľudia bežne používajú, ako napríklad Facebook, alebo WhatsApp.
Mapy
Dôveryhodnosť vašej web stránky stúpne niekoľkonásobne ak na váš web umiestníte mapu a lokalitu vašej firmy. Pridanie Google mapy takisto klientovi uľahčí pridať si vašu lokáciu do navigácie a nájsť vašu firmu.
Kontaktný formulár
Online formuláre uľahčujú návštevníkom stránky klásť otázky. Vám uľahčia zbierať relevantné informácie ako aj kontaktné údaje, ktoré môžete využívať vo svojich kampaniach.
Obnova opustenia košíka
69% ľudí opustí svoj nákupný košík. Uľahčite im ho zas naplniť a zaplatiť.
Často kladené otázky
Vytvorte stránku s často kladenými otázkami, ktoré dajú vašim návštevníkom rýchle odpovede.
WEB STRÁNKA
Vygenerujeme vám nových web návštevníkov a premeníme ich na platiacich klientov